Честитки за Билјана Митреска

Минатата сабота (15.08.2009) на „Пливалиште“ Струга, во присуство на многубројна публика, младите спортисти од пливачките клубови од Струга и Битола ги „одмерија“ силите во повеќе пливачки дисциплини.

Најуспешен натпреварувач на овој двомеч беше 12-годишната Билјана Митреска од ПК „Струга“ со 6 освоени медали (3 златни, 2 сребрени, 1 бронзена) и за нејзината посветеност и талент, SunWireless ја награди со интернет пакет во вредност од 5.000 ден. Наградата и’ ја врачи Марјан (нашиот регионален менаџер), и самиот поранешен активен член на клубот.

На Билјана и’ посакуваме уште многу многу успеси во иднина.

Млади спортисти

2 Коментари

kamber  @ 31 август 2009

jas sum prezadovolen od sunwireless na pri pejt
samo uste da se znae po tocno koga ke istekuvaa kartickite na primer:na 20.12.2009god. vo 15:30 casot
Vie imate data toa e dobro no ako imate vreme toa ke bide uste po dobro. pozdrav kamber

koncadu  @ 1 септември 2009

kamber, претпоставувам зборуваш за проверката на реализиран сообраќај за при-пејд картичките? Сега го додадов и времето на истекување на картичката, како што ти тоа го опишуваш. Поздрав.

Напишете коментар