Бесплатен интернет за нашите Facebook пријатели – 56 добитници за 7 недели

Почнувајќи од 7 октомври, во период од 7 недели, SunWireless дневно ќе доделува по една SunMobile припејд картичка на еден случаен добитник кој е Facebook пријател на SunWireless.

Се што треба да направите за да учествувате во оваа наградна игра е да станете пријател на страната на SunWireless на Facebook: http://www.facebook.com/sunwireless.mk

Но, тоа не е се. SunWireless ќе додели и по една SunM припејд картичка неделно на по еден наш случаен пријател кој има оставено коментар на ѕидот на нашата страна на Facebook почнувајќи од 1 октомври.

Затоа, не чекајте. Што побргу ни станете пријател на Facebook, толку ви се поголеми шансите да добиете бесплатен интернет.

Правила:

  • Секој ден, од 7 октомври до 25 ноември, случајно ќе избереме по еден SunMobile добитник од нашите пријатели на Facebook страната: http://www.facebook.com/sunwireless.mk
  • Секоја сабота од 10 октомври до 21 ноември случајно ќе избереме по еден SunM добитник од нашите пријатели кои имаат напишано коментар на Facebook страната: http://www.facebook.com/sunwireless.mk почнувајќи од 1 октомври
  • Секој добитник може да добие само еднаш
  • Вработените на SunWireless немаат право на учество во наградната игра
  • Добитниците ќе бидат објавени директно на Facebook страната и ќе бидат контактирани преку приватна порака на Facebook за да им биде доделена наградата

Напомена: SunWireless припејд Интернет картичките можат да се користат секаде на мрежата на SunWireless (во Струмица, Струга, Охрид, Тетово, Штип … наскоро и многу други). За детални информации, погледнете ги мапите на покриеност.

54 Коментари

adnan  @ 4 октомври 2009

bas me interesira i ke se potrudam sto poveke da se zapozNWIRELESS internetot.veruvam e super i sakam da stanam del od vas so zadovolstvo adnana.

cengis  @ 5 октомври 2009

ic ne vo red internetot ja sadetin juseinov

koncadu  @ 5 октомври 2009

cengis, каде ja користете мрежата на SunWireless? Ве молам за повеќе информации или пишете на contact@sunwireless.com.mk за да Ви помогнеме.

bojan  @ 13 октомври 2009

da znaete deka Sun Wireless e super net,jas go koristam i sum prezadovolen,taka da vi go preporacuvam i vas!

Magdalena  @ 13 октомври 2009

Dali jas mozam da stanam potencijalen dobitnik na besplaten sunwireless internet posto ziveam vo Skopje???

koncadu  @ 13 октомври 2009

Magdalena, да и Вие можете да бидете добитник доколку сте пријател на страната на SunWireless на Facebook. Картичката ќе можете да ја искористете во еден од другите градови кадешто SunWireless има мрежа, или да почекате додека не ја прошириме нашата мрежа во Скопје.

АЛЕКСАНДАР  @ 15 октомври 2009

Кажете ми кои се вашите продажни места во Охрид!!!

koncadu  @ 15 октомври 2009

Продажните места во Охрид се:

Вирус PC Shop
Димитар Влахов бб (кај старата автобуска станица)
(при-пејд и пост-пејд)

Монтенегрин
бул. Туристичка
(само при-пејд)

Инаку, листата на сите продажни места можете да ја видете на сајтот (кадешто секогаш ќе биде ажурирана), односно на следниов линк: http://go.sunwireless.com.mk/mk/index.php/customer-support/sales

kamber  @ 15 октомври 2009

sunwireless e eden od najdobrite i najevtinite operatori, aj da ne preteruvame da kazeme na “svetot”
ama za nas vo makedonija isklucivo vo s.Bansko,Strumica e tocno kako e napisano gore…
pozdrav do site korisnici, a za onie sto ne se pozdravot ne vazi, se dodeka ne go koristat ovoj operator….SUNWIRELESSSSSSSSS

tatjana  @ 16 октомври 2009

bas me interesira kako funkcionira ova

tatjana  @ 16 октомври 2009

internetov e bezicen ili ne

koncadu  @ 16 октомври 2009

Да, Татјана – SunWireless нуди безжичен интернет. Повеќе на сајтот: http://go.sunwireless.com.mk

Musa  @ 17 октомври 2009

jas sakam da povrzuvam internet sunwirles tetovo ama neznam kade e toa mestoto za da napravime dogovor dali treba dogovorot preku internet ili imate nekoj stanica …

koncadu  @ 17 октомври 2009

Муса, продажните места во Тетово се следниве:

Бул. Илирија бр. 54/12
тел./факс: 044/331282

Борис Кидрич б.б.
тел. 044/337393

sandra  @ 19 октомври 2009

koi se vasite prodazni mesta vo Bitola?

koncadu  @ 19 октомври 2009

Сандра, во Битола сеуште немаме мрежа, па немаме ни продажни места. Инаку, листата на продажни места е на http://go.sunwireless.com.mk/mk/index.php/customer-support/sales

100-le  @ 22 октомври 2009

koi se prodazni mesta vo stip i sto potoa treba da napravam?

koncadu  @ 22 октомври 2009

Следнава страна ги одговара сите ваши прашања за мрежата на SunWireless, што ви е потребно и како да се поврзете, како и линк/листа на нашите продажни места: http://go.sunwireless.com.mk/mk/index.php/customer-support/help

Tomce  @ 23 октомври 2009

Imav pusteno mail za informacii za vo bitola…dali imate nesto vo plan za otvoranje na prodazni mesta….pa sakam da znam za kolku vreme planirate i kako ke odi vrabotuvanjeto…pozzz

koncadu  @ 23 октомври 2009

Томче, сеуште немаме мрежа во Битола и засега не можеме да кажеме со сигурност кога ќе се прошириме и таму. Доколку го испратиш твоето CV на jobs@sunwireless.com.mk ќе го зачуваме во нашата база и ќе те контактираме доколку во иднина имаме потреба за вработување во Битола.

Snezana  @ 24 октомври 2009

Koga moze da ocekuvame vo Skopje da ima sunwireless internet

100-le  @ 27 октомври 2009

dobro a me interesira dali moram da ja kupuvam celata taa oprema sto ja pisuva ili…ne mi e jasno a i nema dovolno inf..imam laptop i samo ovaa strana ja otvara a ziveam vo stip,sto znaci vo mapite na pokrienost sum…i uste edno prasanje za toj od 99 denari…kakov e toj int,,,samo za tel ili moze i za komp…pozz

fox  @ 27 октомври 2009

Druze ako go otvorish kompjutero i ako imash dobar signal, na sunwirelessxx kupi si prepaid od 299den i napravi si pppoe sesija, nogo e lesno ima pdf na stranata, inace moze da koristesh i ako se konektirash so laptop na sunmobile , ke ti pobara 16 cifren broj, kupi si karticka od 99 den, ukucaj go brojo i shibaj, jas u strumica go koristam super e, ako imash wifi natelfono moze i od telefono da se zakaces na sunmobile

luli  @ 28 октомври 2009

ejjj kolku pari kostat da vrzam internet

Albin  @ 29 октомври 2009

fala za dobivkava

viktor  @ 2 ноември 2009

znaci vaka daloi nekoj ke se pogrizi za mojot problem vo strumica ili nema pa vi se javiv 10 pati do sega plakam 1mb brzina a ne mrda od 50kb/s dali planirate da mi go popravite problemot ili ne?aaa da i koga planirate >?

fox  @ 2 ноември 2009

viki teshko deka ke vlechesh 1M na torent tva zabraj go, i kaj mene chat pat e ludnica chat pat vleche slabo na torent, ama za surfane nema maka na speedtest pod 1M ne pagja

kliment  @ 3 ноември 2009

slucajno naletav na vasava strana i mislam deka e super da imas bezicen internet,momentalno koristam telefonski internet i vleckam zici nasekade niz kukava.me ineresira kako da se uklucam na sunwireless

dzafer  @ 6 ноември 2009

aj i mene edna nagrada interenet mi dajte ve molam

koncadu  @ 7 ноември 2009

@kliment – детални информации за тоа каде сме (со мапи на покриеност) и што ти е потребно за поврзување можеш да најдеш на следниов линк: http://go.sunwireless.com.mk/mk/index.php/customer-support/help

@dzafer – ако сеуште не си, стани ни пријател на Facebook страната (http://www.facebook.com/sunwireless.mk) – сите имаат подеднаква шанса за добивање на бесплатна картичка секој ден

bore  @ 8 ноември 2009

koga ke pustite internet vo gevgelija

fani  @ 8 ноември 2009

kolku kosta opremata za povrzuvanje za na internetot

Marjan  @ 11 ноември 2009

Фани, доколку потпишете postpaid договор, тогаш инсталацијата е бесплатна и опремата се даваат на користење за вртеметрање на договорот, односно нема да ве кошта ништо.

jovo  @ 12 ноември 2009

aj i za mene edno internetce ako mozi:D

Roky  @ 17 ноември 2009

Zdravo ’sunwireless’ i do celata ekipa tamu,jas sum od Kr.Palanka i veke dve godini koristam Wireless internet od lokalna kabelska TV.Iskreno internetot e TAPA a plakam po 500den.za 10giga i navodno 1mb/brzina:(-mesecno,ako planirate nekogas prosiruvanje nakaj Kr.Palanka bi sakal da bidam del od organizacijata i da rabotam za vas :) .Ima mnogu luge tuka sto go koristat istiot internet za koj zboram i site se zalat.Pozdrav i ako moze neka mi odgovori nekoj…..poozzz

Viktorija  @ 21 ноември 2009

ZDRAVO! Korisnik sum na vasiot internet 5 meseci doden deneska sum zadovolna na vasite uslovi jas se nadevam deka ke prodolzite i ponataka da nudite kvalitetni uslovi!

Bezimenko  @ 25 ноември 2009

Dobar vi e internetot no ima latency koga se otvara nekoja strana… mislam deka ovoj problem moze da se resi dokolku namestete na dhcp serverot da gi nudi glavnite dns serveri na T-Home (Bidejki nego go preprodavate) pri sto ke se izbegne toj latency.
Pozdrav :)

Bezimenko  @ 26 ноември 2009

Zosto velite deka nudete internet od 1 Mb/ps koga vo radius serverot vi e limitirano na 512 so 320 kbps sto e za POLA od toa sto go velite? I 6 GB NE SE 6000 MB. 1 GB e 1024 MB.
1024 x 6 = 6144 MB sto znaci 144 MB gi kratete.

koncadu  @ 30 ноември 2009

@Bezimenko – Брзината е до 1Mb и секогаш кога мрежата има расположливи ресурси ќе ги добиете. Ке ве замолам да не контактирате по емаил или телефон доколку постојано имате проблеми со брзината за да видеме дали имате некој друг проблем па да не можете да постигнете брзини поголеми од 512 Kb.
Благодариме за конструктивните забелешки.

Jovo  @ 2 декември 2009

Koga planirate da pocnete vo Skopje i prigradskite sela?

Vesna  @ 2 декември 2009

Dali ima vas signal wi-fi vo Madzari? I kako da se zakacime na nego? Pozdrav

ivan  @ 11 декември 2009

deka ste prijateli na facebook

LadY MiM DaNILoskA  @ 16 декември 2009

Heyyy….stvarno nemam komentarce ekstra ste samo taka prodolzete i aj ako ne prosirete ja mrezava i u kichevo posto jas tuka u struga ja koristam i stvarno e ZAKONN :) ) pOZzz

Bile  @ 24 декември 2009

Najprvo zdravo na site i na ekipata od sun wireles i ako moze da mi odgovorite na nekolku prasanja…momentalno prestojuvam vo struga i imam laptop pa me interesira nacinot na koj mozam mda se povrzam vo vasata mreza a i potocno me interesiraat postapkite i razlikata pomegu pripej paketite od 99 denari mi 299 denari i kaj treba da se obratam za da stanam vas korisnik…samo prodolzete taka-najdobri ste-blagodaram odnapred !!pozdrav

koncadu  @ 24 декември 2009

Здраво Биле, те молам јави се или посети ја нашата продавница во Струга за да ти помогнат со сите прашанја што ги имаш:

Пролетерски бригади бр. 37
тел: 046/783096

Bile  @ 24 декември 2009

ako moze potocno da mi kazete kade se naoga,vo centar ili nekade nastrana poso jas ne gi znam ulicive bas dobro :) pozz

koncadu  @ 24 декември 2009

Дуќанот во Струга е кај стара пожарна, до продавница за бебиња Чико, на 200 метра после бензиската од МакПетрол на влезот од Струга.

zlatko  @ 12 јуни 2010

konecno i vo strumica da dojde ovoj internet :v

borce  @ 30 јуни 2010

ne sakam da mi e na karticka dali moze internetot da mi se napravi post tejd jas si kupiv sunloko aparat

borce  @ 4 јули 2010

ej kemi odgovri ki nekoj

koncadu  @ 5 јули 2010

@borce Да, можеш да се префрлиш на пост-пејд – не знам од каде си, но можеш да поднесеш барање за пост-пејд инсталација во едно од преставништвата на SunWireless

Nadire  @ 20 септември 2010

go koristam sunwireless vo tetovo ama kako me nervirat tie luge sto rabotat vo 2 prodazni mesta odam sekoj den a tie ne se tamu.ve molam napravete nesto…

slavco  @ 12 декември 2012

zaso nemam net u magermaalo strog centar.kupiv karticka i sea nemam net,a pred1 mesec imase.gjabe se potrosiv 300 den ke mi gi vratat li parite sea?
a ste ostavile niz celo magermaalo flaeri deka ima net denek.pozz i cekam odgovor sto da praam

boris  @ 12 декември 2012

Здраво @Славчо ,

Благодариме за коментарот и можноста подетално да Ви објасниме како функционира нашата мрежа со што се надеваме дека ќе Ви ги доближиме можностите како да ја искористите Вашата картичка.

SunWireless е најголем оператор на безжичен интернет во Република Македонија. На територијата на град Скопје, нашите услуги можат да се користат во 90% од Градот вклучувајќи и дел од околните села.

SunWireless во Скопје има неколку ХОТЗОНИ – тоа се места каде секогаш има голема фрекфренција на луѓе.
Конкретно наши хотзони се: Строг центар на Скопје (ул.Македонија, Плоштад, Кеј..), студентските домови, аеродромот, автобуската станица и неколку хотели (вклучувајќи го и Александар Палас).

Во овие хотзони , услугите можат да се користат БЕЗ дополнителна опрема. Односно, се што треба да направите е да пристапите до мрежата со најдобар сигнал (три или повеќе цртички) и при првото пребарување на определена веб страна-ќе ја добиете нашата login страна каде треба да го внесете кодот од При-пејд картичката.

На другите локации кои не се хотзони (како на пример определена приватна куќа/стан, маџармало, лисиче…), потребно е корисникот да поседува дополнителна корисничка опрема – “Локо”. Таа опрема практично ја игра улогата на засилувач на сигналот и е неопходна за корисникот да може да се поврзе на нашата мрежа.

Исклучок на овие локации може да се направи за корисници кои се многу блиску до базната станица и имаат добар сигнал, па немаат потреба да изнајмат/купат корисничка опрема

Пост-пејд корисниците опремата можат да ја изнајмат со годишен договор за 100 ден. месечно, додека при-пејд корисниците можат да ја купат еднократно за 3000 денари.

Значи wi-fi мрежите функционираат на овој принцип – насекаде во светот. Во хотзоните можете да ја користите при-пејд картичката без проблем, за тоа се доказ 400.000 прикачувања кои SunWireless месечно ги има во Македонија.
За другите локации кои не се хотзони – потребна Ви е дополнителна корисничка опрема.

Се надеваме дека барем малку Ви разјаснивме околу можностите како и каде да ја искористите Вашата при-пејд картичка.

Доколку имате било какви дополнителни прашања, Ви стоиме на располагање !

Поздрав и пријатна вечер !

Напишете коментар