SunWireless во Кавадарци

Викендов ја пуштивме и првата базна станица во Кавадарци.  Мапата на покриеност можете да ја следите на сајтот: http://0.mk/sw-kavadarci

Припејд картички можете да купите online преку нашиот сајт или од едно од продажните места во другите градови.  Следете го блогот за повеќе информации за проширувањето на мрежата и за нови продажни места.

8 Коментари

xsizex  @ 23 февруари 2010

jas mislam deka wi-fi is dead ..but…

Mile  @ 24 февруари 2010

xsizex – wi-fi e povekje nego ziv. Pogledni vo svetot kako najgolemite mobilni operatori kupuvaat i to za basnoslovni ceni wi-fi operatori/mrezi za da gi oslobodat 3g mrezite za govor i za podobara intenret. Inaku za sporedba wi-fi e mnogu pobrz i ima pogolem protok nego 3g. Sto e najvazno e poeftin za implementacija.

zztop  @ 12 март 2010

mora li da ja kupam vasata oprema od vas za da imam signal na sun wireless

koncadu  @ 12 март 2010

zztop, не мора да купите опрема од нас доколку имате соодветна опрема за приклучување кон wireless мрежа. Впрочем, во некои случаи се што е потребно е компјутер со wi-fi картичка.

zztop  @ 17 март 2010

zosto nema nikoj na chat-ot,sakam da se informiram

Bube  @ 30 април 2010

Me interesira,jas imam wireless mreza,dali moze da si kupam pre-paid kartica i da fakam internet,bez vasa oprema.

Borce  @ 3 март 2012

Здраво јас сум од Струмичко и би сакал да почнам да користам sunwireless интернет.Ме интересира кои антени ги користите бидејки имав од оние на ОН НЕТ и интерентот беше катастрофа.Мислам дека ги користија анетите CANOPY 5.4 GHz.Кои антени ги користите вие?

boris  @ 5 март 2012

Здраво Борче, Ви благодариме за прашањето и коментарот.

Ние користиме UBNT NS2 и NS2Loco на 2,4 GHz.

Слободно јави се во нашиот контакт центар на
072 / 277 002
076 / 277 002
078 / 277 002

и таму ќе ти ги дадат сите дополнителни информации.

Добредојде во SunWireless !

Поздрав и пријатен ден !

Напишете коментар