Потпишан договор за продажба на SunWireless при-пејд картички во трафиките StopShop

Како одговор на зголемената побарувачка и на задоволство на своите корисници, SunWireless, засилено ја зголемува својата продажна мрежа на при-пејд картички во градот Скопје.

Најнов во низата договори за продажба на при-пејд SunWreless картички е неодамна потпишаниот договор со трафиките StopShop .

Во прво време Скопјани ќе можат да си купат при-пејд картичка за користење на бежичен интернет од SunWireless на следниве 4 локации на StopShop :

1. StopShop Тафталиџе 2, ул.“Московска“ , пред СП (пазар Тафталиџе)

2.StopShop Центар, ул. “Македонија“ , до С.Оливер (спроти Херц)

3.StopShop Центар, карши Tinex, на отворениот паркинг кај дрводекор.

4.StopShop Центар, на рекорд, до Levi`s.

, а во наредниов период таа можност корисниците ќе ја имаат и во останатите StopShop места.

Истовремено, ги потсетуваме нашите клиенти дека при-пејд картички можат да си купат и online, преку следниов линк .

Доколку пак сакате да станете наш пост-пејд корисник (пост-пејд понудата можете да ја видите тука), можете да се јавите на :

034/ 330-816 ,

072/277 002 ,

076/277 002 ,

078/277 002

или пак да не посетите на улица “Прашка“ бр.86а. ,  Скопје.

4 Коментари

nikolovski1  @ 25 март 2012

koga kaj belite kuli vo kisela voda internet?

boris  @ 26 март 2012

Здраво @nikolovski1 ,

Во моментов можеме да понудиме пост-пејд сервис и кај белите кули.
Ако си заинтересиран можеш да се јавиш во центарот за корисничка поддршка(072 / 277 002
076 / 277 002
078 / 277 002) , па наша екипа во најскоро можно време ќе Ве посети.

Пријатна работна недела !

vevcani  @ 30 март 2012

imate problem so mrezata vo Vevcani,nekolku pati e intervenirano,ama problemot si stoi…daj sredete ja veke ednas mrezata vo Vevcani!

boris  @ 30 март 2012

Здраво Вевчани, благодариме на информацијата.

Техничката служба задолжена за Вевчани ќе се упати на терен.
Ве молам доколку Вие лично имате некаков проблем, истиот да го искомуницирате со корисничка поддршка на 072/076/078 – 277 002 , за да техничарите проверат во што е проблемот и да го средат што побрзо.

Пријатен викенд,

Напишете коментар