ИЗВЕСТУВАЊЕ : Промена на името на фирмата

Почитувани корисници и бизнис партнери,

Ве известуваме дека почнувајќи од 13.08.2012 фирмата Аниц-Системи ДОО (под која работеше брендот SunWireless) има нов прометен назив и работи под името: Sun Wireless DOO Skopje (Сан Вајерлесс ДОО Скопје).

Одсега, новите договори, анекси, фактури и други документи ќе се издаваат под новото име Sun Wireless DOO Skopje.

9 Коментари

straso  @ 20 август 2012

ova e bruka stavate aparat govoren nemate koj da odgovori na pretplatnicicite za nivnite problemi samo sto go ostetuvate korisnikot vas korisnik mnogu revoltiran brzinata sto ja imav prethodno sega ja nemam dokolku prodolzite vaka ke bidam primoran da go raskinam dogovorot pozdrav ako sakate broj za kontakt evego 070249521

boris  @ 21 август 2012

Здраво Страшо,

Се извинуваме за непријатноста.

Ќе го испратиме Вашиот контакт до центарот за корисничка поддршка од каде што во најскор можен рок ќе Ве контактираат.

Поздрав и пријатен ден !

dejan  @ 21 август 2012

Кога да ве очекуваме во Велес

Deni  @ 28 август 2012

SunWireless SK81 jos ne radi.Ako nesto ne volim to su lažljivci i hinavci!Elena mi je rekla da sad su se ji javili iz mesta gde je kvar i da ce kvar sigurno bit izpravljen za 10 minuta.I sada vise niko ne odgovara a pise da u vreme praznika radite do 16.00
Sramota…Potrudit cu se da ovo sada i za prosli put bude objavljeno u vise vrsta medija.Jedan od naslova
če biti sigurno “ko daje licenciju i kako je zastiten potrosač!?”

boris  @ 28 август 2012

Здраво @Dejan и @Deni,

@Dejan Ви благодариме на прашањето!

Според планот за проширување, Велес е на агендата до крајот на 2012. Кога ќе имаме подетални информации благовремено ќе Ве информираме.

@Deni Ви се извинуваме за непријатностите.

Во моментов постои поголем технички проблем на тој хотспот кој примарно не е предизвикан од SunWireless и нашата мрежа и нашите техничари се трудат да го елеминираат што поскоро.

Не би шпекулирале со време кога сето тоа ќе биде завршено, само би Ве упатиле во меѓувреме да ги користите другите наши хотспотови.

Поздрав и пријатен ден,

Deni  @ 28 август 2012

Boris oces da me uputis na SK80 ili mozda SK41!??E pa i taj ti ne radi…ili mozda zelis da idem iz stana sa kompjuter u ruki i da si setam po celom gradu.Znas kako sam usao do vamo preko Kurir koi je bezplatan.I ne pricaj jer ti je antena postavljena u mojom ulazu dva kata izpod mene.Jos me niko nije pitao za suglasnost!!!Koristim vasu mrezu sa svim problemima a da me neko laže tu ne sutim!procitaj sta sam napisao gore!
Boris ovo ti je tacka na i!

Deni  @ 1 септември 2012

Radi vec dva dana!Pozdrav

Stavre  @ 18 септември 2012

Zasto ne mozam da Vlezam na SR-96 i SR-98 veke dva dena ne mozam da se oklucam ne moze ni Sunwireless stranata da ja otvori… !

koncadu  @ 19 септември 2012

@Stavre се извинуваме за проблемот – ве молиме обидете се повторно, проблемот треба да е одстранет

Напишете коментар