Tag Archives: при-пејд картички

ТАК тобако – ново продажно место

Како одговор на зголемената побарувачка за SunWireless при-пејд картичките од жителите кои се наоѓаат во скопските населби Карош и Тафталиџе, Ве информираме дека одсега при-пејд картичките можете да ги најдете уште на една физичка локација блиску до Вас.

ТАК Тобакото кое се наоѓа на бул. Партизански Одреди во Скопје, помеѓу ТЦ Лептокарија и Скопје Сити Мол е ново продажно место на SunWireless при-пејд картичките.

Целата листа на продажни места можете да ја видите на следниов линк.

Ве потсетуваме дека картичките исто така можете да ги купите online или преку SMS.

Две нови продажни места на SunWireless при-пејд картичките

Како одговор на зголемената побарувачка на SunWireless при-пејд картичките, на задоволство на нашите корисници од Скопје – продолжуваме да ја шириме продажната мрежа со уште две нови продажни места со што услугата ќе ја направиме уште подостапна и само на чекор од Вас.

Одсега SunWireless при-пејд картичките ќе можете да ги набавите и во :

1. Тобако “Бета Хит Компани “ (Кисела Вода кај чешма)

2.Тобако “Мак-марлес“ (на самиот влез во ГТЦ)

Целата продажна мрежа на SunWireless при-пејд картичките ќе можете да ја видите на следниов ЛИНК со зумирање на градот за кој Ви треба информација.

SunWireless со своја Windows апликација

SunWireless Ве информира дека од неодамна лансираше своја windows апликација, насловена како “SW Hotspot“.

SW Hotspot ги скенира достапните SunWireless хотспотови, автоматски се логира на нив и Ви овозможува интернет пристап. Апликацијата Ви дозволува да си извршите соодветни прилагодувања, како на пример зучни известувања, секогаш кога ќе се логирате на определен SunWireless хотспот.

Апликацијате е компатибилна со сите Windows верзии почнувајќи од XP па се до Windows 8.

Апликацијата може бесплатно да се симне од следниов ЛИНК.

Упатство за користење:

Најпрво треба да го внесете 16-цифрениот  код од Вашата при-пејд картичка, па потоа да ги чекирате “Active” и “Auto Connect” како би ја активирале апликацијата. После тоа апликацијата ги пребарува достапните SunWireless wi-fi мрежи и автоматски се поврзува  на нив. Исто така со помош на апликацијата ќе можете да си го проверите и статусот на Вашата SunWireless при-пејд картичка.

Исто така ги потсетуваме и корисниците на андроид телефоните и таблетите дека SunWireless има и своја андроид апликација кој може да се симне на следниов линк. Повеќе за апликацијата можете да прочитате тука.

Безжичен интернет и за студентите во СД “Пелагонија“ од Скопје

Станарите на студентскиот дом “Пелагонија“ од Скопје, имаат причина да бидат задоволни со уште една убава вест која SunWireless предновогодишно им ја соопштува.

Имено, ги информираме студентите кои престојуваат во СД “Пелагонија“ дека од средината на минатата недела во самиот студентски дом во функција е пуштен сервисот на SunWireless со кој ним им се овозможува да добијат брза и квалитетна врска на безжичен интернет во нивните соби.

Интернетот се користи со при-пејд картички кои што можат да се набават на самата портирница во домот, во најблиската “Тримакс“ книжарница или online на следниов ЛИНК.

Се што треба студентите да направат е да се поврзат на SunWireless wi-fi мрежата со најдобар сигнал (3 или повеќе цртички) и при првото пребарување ќе бидат пренасочени на нашата login страна. Таму треба да се внесе 16-цифрениот код од при-пејд картичката, по што корисникот ќе добие потврда за успешно логирање.

Повеќе за мапата на покриеност, при-пејд и пост-пејд понудата на SunWireless можете да прочитате ТУКА.

Пелагонија е 8-ми студентски дом во низа во кој SunWireless обезбедува свој сервис  и се приклучува на листата која веќе ја сочинуваат и СД“Стив Наумов“ , СД “Гоце Делчев“, СД “Томе Стефановски – Сениќ“ и СД “Кузман Јосифовски – Питу“ од Скопје потоа СД “Орде Чопела“ од Прилеп и Штипските СД “Браќа Миладиновци “ и СД “Оаза“.

Невада и “FutureShop.mk” нови продажни места на SunWireless картичките

SunWireless при-пејд картичките со кои можете да имате брз и квалитетен безжичен интернет насекаде во мрежата на SunWireless отсега ќе можете да ги набавите и на нови локации.

Имено, од пред неколку дена SunWireless склучи договор за соработка со компанијата НЕВАДА специјализирана за продажба на разни гаџети, компјутери и компјутерска опрема во чии продавници во Скопје (ТЦ Беверли Хилс) и Битола (ул. “Борис Кидрич“, зграда “Oбител” лок.бр.5 – веднаш до Широк Сокак) одсега ќе може да се најдат и при-пејд картичките на SunWireless.

Исто така со посредство на НЕВАДА, SunWireless го доби и својот прв online вендор во е-продавницата “FutureShop” каде што ќе можете и online да ги набавите нашите при-пејд картички на веб страната http://futureshop.mk/

Мапата на останатите продажни места на SunWireless при-пејд картичките можете да ја видите на следниов линк

SunWireless прозрачи и во Камп “АС“ од Струга

SunWireless одсекогаш била и во иднина ќе биде компанија која своите цели, програми и активности ќе ги поставува, планира и прилагодува на потребите и желбите на своите клиенти.

Така и овојпат, на барање на своите клиенти да се обезбеди wi-fi интернет во мега-популарниот камп “АС“ од Струга, SunWireless им излезе во пресрет на своите потрошувачи и им обезбеди брз и квалитетен безжичен интернет и за време на нивниот престој таму.

Ви посакуваме пријатен летен одмор !

При пејд картичките можат да се набават самата рецепција каде се врши најава.

Нови три продажни места во центарот на Скопје

SunWireless при-пејд картичките од денеска ќе можат да се најдат на уште три нови локации во центарот на Скопје.

Отсега, сите оние кои сакаат да користат при-пејд интернет во мрежата на SunWireless , нашите при пејд картички дополнително ќе можат да ги купат и на следниве локации:

1.КИОСК М1 , кој се наоѓа на улица “Македонија“ во редот на кафе-ресторан Пелистер.

2. КИОСК М1, на Кеј 13 Ноември , до “Холидеј Ин“

3. КИОСК М1 , на ул. “Орце Николов“ до “Савана“

Во продолжение, погледнете ја и мапата на сите останати продажни места во Скопје.

Нови продажни места на SunWireless при-пејд картички

SunWireless продолжува во својата намера своите услуги да ги направи подостапни и само на чекор од Вас.

На Ваше задоволство, продолжуваме да ја шириме нашата мрежа на нови продажни места со уште 2 нови атрактивни локации.

Од денеска, нашите при-пејд картички можете да ги најдете и во:

1. Продавница во комплексот “Спомен куќа на Мајка Тереза“ на ул.Македонија бб. и,

2.Продавница “Давидоф и Стефанг“ на улица 22 бр.4,  Сопиште.

Целата мапа на продажни места во Скопје и низ останатите градови во Македонија, можете да ја погледнете на следниов ЛИНК

Истовремено, Ве потсетуваме дека нашите при-пејд картички, со кои добивате брз и квалитетен Wi-Fi интернет, насекаде во мрежата на SunWireless, можете да ги купите и online.

SunWireless при-пејд картички на аеродромот “Александар Велики“

На задоволство на нашите клиенти, како и на посетителите и патниците на аеродромот “Александар Велики“ во Скопје, SunWireless обезбеди ново продажно место за своите при-пејд картички за бежичен Wi-Fi интернет.

SunWireless од пред неколку дена склучи партнерски договор и со ланецот продавници “Еми Медија - ЈУГОТЕЧ“ каде одсега ќе можат да се најдат при-пејд картичките на SunWireless.

Како што претходно имаме споменато, SunWireless е ексклузивен провајдер на бежичен интернет на аеродромите на ТАВ во Македонија, па отсега сите посетители и патници на аеродромот “Александар Велики“ ќе имаат можност од продавницата на “Еми МедијаЈУГОТЕЧ“, која се наоѓа на аеродромот “Александар Велики“ во Скопје, да најдат и да купат при-пејд картичка со која ќе можат да користат Wi-Fi интернет на аеродромот и секаде низ републикава.

Истовремено, ги потсетуваме нашите клиенти дека при-пејд картички можат да си купат и online, преку следниов линк .

Доколку пак сакате да станете наш пост-пејд корисник (пост-пејд понудата можете да ја видите тука), можете да се јавите на :

02/ 3 223 734

072/277 002 ,

076/277 002 ,

078/277 002

или пак да не посетите на улица “Прашка“ бр.86а. ,  Скопје.

Книжарниците “Тримакс” нов партнер на “SunWireless”

На задоволство на своите корисници, “SunWireless“,  продолжува со своите активности на проширување на својата продажна мрежа, овојпат склучувајќи партнерски договор со мега-популарните книжарници Тримакс.

Одсега, корисниците на “SunWireless“ ќе можат да купат при-пејд картички за користење на бежичен интернет во 3 продажни места на “Тримакс“:

1.ТРИМАКС книжарница, Плоштад Македонија (спроти “Тренд“ )

2.ТРИМАКС книжарница , “Сава Ковачевиќ“ бр. 47 (белите кули, Кисела вода)

3. ТРИМАКС книжарница, Божидар Аџија бр.7 (спроти СД. Пелагонија)

Истовремено, ги потсетуваме нашите клиенти дека при-пејд картички можат да си купат и online, преку следниов линк .

Доколку пак сакате да станете наш пост-пејд корисник (пост-пејд понудата можете да ја видите тука), можете да се јавите на :

02/ 3 223 734

072/277 002 ,

076/277 002 ,

078/277 002

или пак да не посетите на улица “Прашка“ бр.86а. ,  Скопје.